Yolculuk Nereye?

LOGO PNG.png

YOLCULUK NEREYE?

Şehir seçimini yap, detaylı incelemeye başla, gezi rotanı planla. Tatilini doya doya geçir.

AKDENİZ BÖLGESİ
 
Türkiye'nin güney batı kesiminde bulunan bu bölge dağlık ve bir o kadar da engebeli bir yapıya sahiptir. Beyşehir ve Eğridir gölleri bu bölgede bulunmaktadır. Yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. 2016 yılı verilerine göre Akdeniz Bölgesi 9,5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Antalya Bölgesi, tarihi eserleri, plajları, olağan üstü yer şekilleri ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 25-35 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Antalya, Dalyan, Kaş, Alanya, Köyceğiz, Side, Kalkan ve Göynük Antalya Bölgesi'nin bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

Akdeniz Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin ve Osmaniye'dir.

EGE BÖLGESİ
 
Türkiye'nin batı kesiminde bulunan bu bölge batı yönüne uzanan dağlar, ovalar, platolar, akarsular ve tatlı su gölleri ile zengin bir doğal yapıya sahiptir. Akdeniz ikliminin etkisi altında olan Ege Bölgesi'nde yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. 2016 yılı verilerine göre Ege Bölgesi 10,5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Ege Bölgesi, antik kentleri, kaleleri, plajları, tarihi eserleri, olağan üstü yer şekilleri ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 5-10 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Efes, Seferhisar, Kula, Bodrum, Marmaris ve Kula Ege Bölgesi'nin bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

Ege Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Afyon, Aydın, Denizli, İzmir, Kütahya, Manisa, Muğla ve Uşak illeridir.

MARMARA BÖLGESİ
 
Türkiye'nin kuzey batı kesiminde bulunan bu bölge dağlık bir yapıya sahip değil aksine ovalık bir alana sahiptir. Bölgenin ortasında Marmara Denizi vardır ve İstabul boğazı ile Çanakkale boğazı; Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası olmak üzere bölgeyi ikiye ayırır. Karadenize bakan kesimleri her mevsim yağışlıdır ve ılıman bir iklime sahiptir. Akdenize bakan kesimlerinde ise akdeniz ikliminin özelliği olan yaz ayları kurak ve sıcak, kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. 2016 yılı verilerine göre Marmara Bölgesi 27 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Marmara Bölgesi, tarihi yapıları, plajları, mili parkları, ulaşım çeşitliliği ve nüfus yoğunluğu ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 5-10 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul, Bursa, Çanakkale, Mudanya, Erdek, Şile, Bozcaada, Gökçeada, Polenezköy, Avşa Adası, Marmara Adası ve Kumbağ Marmara Bölgesi'nin 
bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

Marmara Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova'dır.

KARADENİZ BÖLGESİ
 
Türkiye'nin kuzey kesiminde bulunan bu bölge dağlık ve bir o kadar da engebeli bir yapıya sahiptir. Akarsu ve gölleri bakımından oldukça zengindir. Yaz ayları serin, kıyı kesimlerinde nemli, kış ayları ılık, dağlık kesimlerde soğuk ve yılın her mevsimi balkanlardan veya rusyadan yağış alan bir bölgedir. 2016 yılı verilerine göre Karadeniz Bölgesi 7,5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Karadeniz Bölgesi, gizem dolu tarihi geçmişi, dalgalı plajları, olağan üstü yer şekilleri ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 5-10 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turistik bölge bakımından pek zengin olmasada, Samsun, Sinop, Ayder Yaylası, Uzungöl, Amasya, Atakum, Trabzon, Giresun ve Ordu'da gezilecek bir sürü yer var.

Karadeniz Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Amasya, Artvin, Bartın, Bayburt, Bolu, Çorum, Düzce, Giresun, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon ve Zonguldak'dır.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ
 
Türkiye'nin orta kesiminde bulunan bu bölge platolar bakımından zengin ve engebesiz bir yapıya sahiptir. Bu da ulaşım açısından çok avantajlı bir konumdur. Meşhur Tuz Gölü bu bölgede bulunmaktadır. Karasal iklime sahip bölgemiz yaz aylarında kurak ve sıcak, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. 2016 yılı verilerine göre İç Anadolu Bölgesi 11,5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

İç Anadolu Bölgesi, tarihi eserleri, olağan üstü yer şekilleri ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 25-35 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ankara, Nevşehir, Konya, Kapadokya, Ürgüp, Sivas ve Eskişehir İç Anadolu Bölgesi'nin bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

İç Anadolu Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Aksaray, Ankara, Çankırı, Eskişehir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Sivas ve Yozgat'dır.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ
 
Türkiye'nin doğu kesiminde bulunan bu bölge dağlık ve bir o kadar da engebeli bir yapıya sahiptir. Karasal iklime sahip olduğu için yaz aylarında kurak ve sıcak, kış ayları ise soğuk ve kar yağışlı geçer. 2016 yılı verilerine göre Doğu Anadolu Bölgesi 5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Doğu Anadolu Bölgesi, tarihi eserleri, olağan üstü yer şekilleri ile turistlerin ilgisini çekmiş ve her yıl 3-6 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Erzurum, Van, Bingöl, Malatya ve Erzincan Doğu Anadolu Bölgesi'nin bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Ağrı, Ardahan, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Muş, Tunceli ve Van'dır.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ
 
Türkiye'nin güney doğu kesiminde bulunan bu bölge ova ve platolarla kaplı bir alana sahiptir. Türkiye'nin en büyük barajı olan Atatürk Barajı bu bölgede bulunmaktadır. Orta fırat bölümünde Akdeniz iklimi, Dicle bölümünde ise karasal iklim kendini göstermektedir. 2016 yılı verilerine göre Güney Doğu Anadolu Bölgesi 8,5 milyon nüfusa sahip bölgemizdir.

Güney Doğu Anadolu Bölgesi, tarihi eserleri, antik şehirleri, doğa harikası yer şekilleri ile turizm alanında büyük gelişmeler göstermiş ve her yıl 2-5 milyon turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şanlıurfa, Nemrut, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, ve Batman Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nin bilinen en meşhur turizm bölgeleridir.

Güney Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlı olan illerimiz;
Adıyaman, Batman, Diyarbakır, Gaziantep, Kilis, Mardin, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak'dır.