Negeziyorum Blog

Ara

Karantina Dönemini Evde Spor Yaparak Değerlendirmek

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını etkisini insanlar üzerinde gösteriyor. Bu sepeble ülkeler çoğu insanın güvenliğini sağlamak için karantina uygulamasına başvuruyor. Dolayısı ile evde çoğu insan bu süreci etkili bir şekilde değerlendirebilmek için arayışlar içerisine giriyor. Evde yapabileceğiniz sağlığınızı ve vücut direncini arttırabilecek en iyi yöntem ''spor ve dengeli beslenme''dir. Evde yapılabilecek spor tabiki çeşitlidir. İlk etabda ağır sporlar yapamayabilirsiniz, mekik, şınav hatta koşu yapabilecek bir vücut ağırlığınız olmayabilir. Bu nedenle başlangıç seviyesi olarak benim size tavsiyem kadın, erkek fark etmez aerobiktir. Sizi motive edebilecek şiddetle tavsiye edebileceğim Leslie ile Aerobik hareketlerini yapmanız. Eğer 130-140 kilo bile olsanız ilerleyen aylarda bu kilolarınızdan daha etkili bir şekilde kurtulabileceğinizi garanti ederim.

Eğer kullandığınız televizyonda Leslie videolarını izleyerek yapabilirseniz hem motivasyon açısından hemde sporunuzun sürekliliği açısından daha etkili olacaktır. İlk etabda hareketleri etkili olarak yapamayabilirsiniz, bu bir sorun değil. Ancak tekrar tekrar aynı videoları izlemek sizi bunaltmasın. Tartıya defalarca çıktığınızda aynı kiloları görmek sizi yıldırmasın. Kilo öyle bir şeydir ki 1 ay spor yaparaınız gitmez ama bir bakarsınız ertesi gün 2-3 kilo vermeye başlamışsınız. Benim size önerim. Kademeli olarak 15 dk. - 30 dk. - 45 dk - 60 dk olarak kendinizi bu egzersizleri yapmaya alıştırmanız. Dilediğiniz kiloya indiğinizde 3-4 ay spor yapmasanız bile kilo alım hızınız çok yavaş olacaktır.


Karantinada sağlıklı beslenmeniz de çok önemli özellikle sabah kahvaltıdan önce 1 bardak limonlu su ve sonrasında meyve de dahil olmak üzere sağlam bir kahvaltı vücut direncinizi daha da artıracaktır. Bunun dışından düzenli olarak bu egzersizleri yaparak normal beslenme düzeninize devam etseniz bile kilonuz artmayacaktır. Sağlıklı günler...

11 görüntüleme0 yorum

BLOG

YAZARIMIZ

OL!

Hakkımızda          Kullanım Şartları          Gizlilik Sözleşmesi          Site Haritası          İletişim

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Pinterest
  • Tumblr Social Icon
  • Instagram

Negeziyorum © Her Hakkı Saklıdır |2015|