Negeziyorum Blog

LOGO PNG.png
Ara

Hayvanat Bahçesi: Gaziantep - Dev Bir Platoda Yaşam Döngüsü

''İçerisinde yüzlerce çeşit doğal yaşamı barındıran bu dev plato ziyaretçilerine doğal bir keyif ve huzur vermektedir. Doğal yaşamı en iyi anlayabileceğiniz bu yer sizlere yeni deneyimler ve anılar bırakacaktır.''


1.000 dönüm arazi üzerine kurulu olan bu dev plato, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2.001 yılında ziyaretçilerine açılmıştır. İçerisinde Kuş Gözlem Evi, Akvaryum Evi, Safari Parkı gibi bir çok doğal yaşamı barındıran bu yer Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğindedir. Aynı zamanda Avrupa'da hayvanat bahçeleri sıralamasında hatırı sayılır yerlerdedir. Hayvanat bahçesi girişleri ücretlidir.Deniz ve tatlı su canlılarının bulunduğu 1200 m2 lik akvaryum içerisideki 82 tür balık ile izleyenleri deniz canlıları konusunda bir hayli bilgilendirmektedir.

Perde ayaklıklar için bir su göleti oluşturulmuştur.

Yazlık ve kışlık olmak üzere 2 bölümden oluşan maymun evi mevcuttur. 8 çeşit maymuna ev sahipliği yapmaktadır.

Bunların yanında kuş gözlem evinde, 90 kuş türü olmak üzere 1000'e yakın kuş bulunmaktadır. Bu kuşları yakından izleme şansınız vardır.


Hayvanat bahçesi içerisinde ayrıca müze de bulunmaktadır. Müzede sürüngen türleri, deniz canlıları, M.Ö. 1700 lü yıllara ait Mamutlar ve çeşitli dinazor iskeletleri de sergilenmektedir. Ayrıca bir çok dondurulmuş hayvana da müzede ulaşabilirsiniz.


Yırtıcı hayvanlar bölümünde, Aslan, Kaplan, Leopar, Jaguar, Puma, Ayı, Kurtlar bulunmaktadır.


Negeziyorum ekibi olarak biribirinden fazla türü barındıran bu muhteşem dünyayı keşfetmenizi tavsiye eder. İyi seyahatler dileriz.


BLOG

YAZARIMIZ

OL!